Menu

The Love of Stuart 394

gustafssonviborg4's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://articlescad.com/kancelaria-upad-o-konsumencka-171027.html
https://zenwriting.net/moreno61lacroix/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://squareblogs.net/lakemass7/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://www.openlearning.com/u/buggewerner3/blog/KancelariaUpadoKonsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w orzeczeniach polskich sądówOdwiedzając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule będę się starać rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Obecnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Na wstępie powinno się wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które zaciągnęły wiele zobowiązań i kwoty rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu stosownego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.