Menu

The Love of Stuart 394

gustafssonviborg4's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://rzeszow-adwokat345.bravejournal.net/post/2022/02/04/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://squareblogs.net/fontpond8/kancelaria-upadlosc-konsumencka-xxn7
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka przeprowadzana w praktycePrzeglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule chciałabym rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. W pierwszej kolejności powinno się uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład jednostek, które wzięły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają uzyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.