Menu

The Love of Stuart 394

gustafssonviborg4's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://pastebin.pl/view/0cd67282
https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-07-18-7

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka na różnych etapach obciążeniaPrzeglądając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie chcę rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, lecz do tej chwili mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). W tej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Po pierwsze powinno się uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które wzięły wiele deklaracji i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.